AMMATTIKEITTIÖN KOKKI

Johannes Djupsjöbacka, StaffPoint, Oulu

Jukka Jalava, Helsinki-Vantaan lentokenttä, SSP Finland, Vantaa

Merlin Kimmel, Antell KV1, Vantaa

AMMATTIKEITTIÖN PÄÄLLIKKÖ

Jetro Luumi, Ravintola Huoltamo (Yle), Palmia, Helsinki

Henna Rajamäki, Hakametsän jäähalli, Restel-ravintolat, Tampere

Milla Westerlund, Campus Food Market, ISS Palvelut, Helsinki

AMMATTIKEITTIÖN TUOTEKEHITTÄJÄ

Minna Jalo, Arkea, Turku

Terhi Kylä-Sipilä, Päijät-Hämeen Ateriapalvelut, Lahti

Terhi Paldan, ISS Food Service, Helsinki

AMMATTIKEITTIÖN TYÖNTEKIJÄ

Mumina Hassan Ali, Palvelukeskus Helsinki, Helsinki

Kirsi Mäkynen, Kurikan kampus, Seinäjoki

Eucalptus Ncube, Messukeskus, Fazer, Helsinki

BAARIMESTARI

Petri Määttä, Cafe Kuluma, Oulu

Emmi Peltonen, Långvik Congress Wellness Hotel, Kirkkonummi

Juha Riepula, Hotelli Ivalo, Ivalo

HOVIMESTARI/SOMMELIER

Katrina Laitinen, BasBas, Helsinki

Olli Nurmilahti, Palace, Helsinki

Jouni Olkkonen, BW-Restaurants, Helsinki

KAHVILAN TYÖNTEKIJÄ

Hien Dong, Antell Arkadia, Helsinki

Nina Komonen, Konditoria pH7, Järvenpää

Katariina Silvo, Café Visio, ISS Palvelut, Helsinki

RAVINTOLAN ASIAKASPALVELIJA

Murat Kilickesen, Radisson Blu Plaza Hotel, Helsinki

Mathias Meltsas, Långvik Congress Wellness Hotel, Kirkkonummi

Ekaphol Nirojram, Tiederavintola Heureka, Kanresta, Vantaa

RAVINTOLAN KEITTIÖPÄÄLLIKKÖ/KEITTIÖMESTARI

Timo Lepistö, Finlandia-talo, Kanresta, Helsinki

Serko Rantanen, BW-Restaurants, Helsinki

Tomas Svartsjö, Ateljé Finne, Helsinki

RAVINTOLAN KOKKI

Mari Seppälä, Scandic Julia, Scandic Hotels, Turku

Heidi Sovelius, YES YES YES, NoHo Partners, Helsinki

Niko Tähti, Savoy, NoHo Partners, Helsinki

RAVINTOLAPÄÄLLIKKÖ

Marju Miikkulainen, Maya Bar & Grill, CMB-ravintolat, Helsinki

Raija Sillanpää, Hilton Helsinki Kalastajatorppa, Helsinki

Markku Valkamo, Trattoria Sogno, Helsinki

YRITTÄJÄ

Laura Apukka ja Janek Bjurström, Espan Sokeri, Pompier, Helsinki

Justine Caoibes ja Paul Tello, Ravintolat Pobre ja Paisano, Helsinki

Loretta ja Simo Pietilä, Juhlatalon ravintolat, Tampere

OPETTAJA

Tuija Auramo, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia, Jyväskylä

Tuula Loukkola, Kaukovainion yksikkö, OSAO koulutuskuntayhtymä, Oulu

Riikka Mantila, Turun Ammatti-instituutti, Turku

VASTUULLISUUS

Hotelli Helka

Kanresta

Scandic Hotels

INNOVAATIO

Flavoria-tutkimusravintola, Turun yliopiston ja Sodexon yhteistyöhanke

Ravintola Ultima, Henri Alén

Nordic Food Tech VC -pääomasijoitusrahasto

 

Kaikki finalistit esitellään osoitteessa propalkinnot.fi

 

Julkaistu Aromissa 10/19.